Mobil konténerek festése Avenarius bevonattal
1 komponensű festék Moodio Kft. H-1...
Statisztikai adatok alapján a tűz okozta kár becsült értéke Európában legalább 25 billió euro évente. Ez a szám kellően alátámasztja a tűz elleni védekezés minden formájának folyamatos fejlesztését, törekvéseket a leghatásosabb védekezési módszerek kidolgozására.
Acél szerkezetű építmények tűzvédelmére a festékkel történő aktív védelem az egyik legelterjedtebb módszer, amikor is hőre habosodó szigetelő festékkel védik az acélt a felmelegedéstől. Hő hatására ugyanis az acélszerkezet hőmérséklete emelkedik, veszít teherbírásából és végül 550 fok körül elveszti szerkezeti szilárdságát, és részben, vagy teljes egészében összeomolhat. Ezt a folyamatot lassítják, vagy előzik meg a tűzálló festékek.
A védelmet biztosító felhabzó – intumescent – festékek normál hőmérsékleten közönséges, jellemzően fehér színű festékbevonatok. Hő hatására magasabb, 200 fokot meghaladó hőmérsékleten a festék meglágyul, majd tömegében különböző kémiai folyamatok mennek végbe, melynek következtében erőteljes habzás kezdődik. A festék szerves anyagtartalma elbomlik, a gázképző anyagok felpuffasztják a szenesedő anyagot, és a festék rétegvastagságától és összetételétől függően különböző habszerkezetű és vastagságú, alacsony hővezető képességű habréteg keletkezik. A hab védőképességét az R tűzállósági határérték jellemzi, mely 30, 45, 60 perc, illetve napjainkban egyre gyakrabban a 90 és 120 percet is elérik.
A létesítmény előírt tűzállósági határértékét az Országos Tűzvédelmi Szabályzatban rögzítettek szerinti tűzvédelmi terv határozza meg.
Az első acélszerkezeti tűzvédő festékeket a 70-es években alkalmazták, azóta a folyamatosan szigorodó tűzvédelmi törvényeknek köszönhetően felhasználásuk mértéke radikális ütemben nő.
A tűzvédő festék felhasználása, beépítése csak az ÉMI Kht. Tűzvédelmi Osztálya által kiadott érvényes ÉME engedéllyel vagy ETA engedéllyel ( az összes EU országra kiterjedő engedély) lehetséges.
A Calsom Color Kft a hazai gyártású Polylack A oldószeres és a Polylack W vízzel hígítható termékeket forgalmazza. Mindkét termék rendelkezik ETA engedéllyel acélszerkezetek profil-tényezős ( U/A ) tűzvédelmi festésre.
A Calsom Color Kft. tűzvédelmi szakvizsgával rendelkezik kivitelezési munkák irányítására és tűzvédelmi dokumentációk összeállítására (rétegvastagság számolás a tűzvédelmi terv alapján, rétegvastagság mérési jegyzőkönyvek elkészítése, engedélyek, tanúsítványok, adatlapok összeállítása).
A festékek fontosabb műszaki adatait és a felhasználásukkal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat a technikai és biztonsági adatlapok tartalmazzák.
A termékekre kattintva letöltheti a termékhez tartozó adatlapot.